Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
poniedziałek, 02 wrzesień 2013 22:36 Czytany 2123 razy

Kronika parafialna: Księżą na nowej plebanii - Styczeń, rok 2000

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

W miesiącu styczniu odbywały się opłatki wspólnot i grup działających przy parafii – Rady Parafialnej, Koła Przyjaciół Seminarium Duchownego, KSM, scholii, ministrantów, Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Pod kierunkiem katechetki Siostry Izabeli, organistki Pani Teresy Mierzwy oraz przy współpracy dyrektor Domu Kultury w Pysznicy Pani Barbary Żywczak zostały przygotowane w naszej parafii z udziałem dzieci i młodzieży piękne Jasełka, w których wzięło udział ponad 40 młodych artystów. Przedstawienie to zostało również zaprezentowane w ramach II Jubileuszowego Przeglądu Jasełek i Inscenizacji Bożonarodzeniowych - Sandomierz 2000.

Wydarzeniem ważnym w życiu parafii było przeniesienie mieszkań księży ze starej plebanii do nowego budynku w ogrodzie. Budynek powstał na początku lat 80–tych z przeznaczeniem na budynek gospodarczy w prowadzonym wówczas przez parafię gospodarstwie rolnym Po zmianie przeznaczenia został on przebudowany i zaadaptowany na mieszkania dla księży, sale spotkań dla grup parafialnych, kuchnię, jadalnię i pomieszczenia socjalne. Po tych zmianach księża postanowili przenieść się do niego na święta, gdyż stara plebania nie posiada bieżącej wody, centralnego ogrzewania. Była też zawilgocona, więc warunki do dalszego zamieszkania były bardzo uciążliwe. Nowy budynek wymaga jeszcze wielu prac wykończeniowych i znacznych nakładów finansowych, jednak warunki mieszkania są w nim znacznie lepsze.

Dodatkowe informacje