Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
sobota, 31 sierpień 2013 22:32 Czytany 1706 razy

Kronika parafialna: Wielki Jubileusz 2000 lat chrześcijaństwa - Rok 2000

Napisane przez  Kronika parafialna
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Wielki Jubileusz 2000 lat chrześcijaństwa to czas szczególny dla każdego współcześnie żyjącego chrześcijanina, dla kościoła i dla parafii. Nawiązując do starej tradycji, będziemy tego roku przeżywać obchody Jubileuszu, z którymi związane jest szczególne Boże błogosławieństwo. Jest to przecież Jubileusz Zbawienia. Do obchodów Jubileuszu przygotowuje się cały świat. Dla nas chrześcijan obchody Jubileuszu mają przede wszystkim wymiar religijny. Właśnie dlatego rok 2000 będzie dla nas wszystkich czasem wyjątkowej pracy, zaangażowania i ofiarnej posługi.

Przeżywać będziemy uroczystości, spotkania i różnorakie inicjatywy duszpasterskie, organizowane w parafii, w diecezji i w całej Polsce. Ojciec Święty Jan Paweł II oczekuje od nas wszystkich, zarówno kapłanów jak i świeckich zaangażowania się w obchody tego znamiennego wydarzenia, które każda parafia będzie przeżywać na swój sposób.

W roku 2000 parafią kieruje Ksiądz Proboszcz Jan Kłak, wikariuszem jest Ksiądz Wiesław Konior, przełożoną Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej – Serafitek w Pysznicy jest Siostra Anuncja Pokora. Ich pracę wspierają: zakrystianka Siostra Jolanta – Beata Żaba, organistka Pani Teresa Mierzwa. Nowy Rok Jubileuszowy rozpoczął się w naszej parafii uroczystą Mszą Świętą o północy odprawioną w intencji parafian, podczas której łączyliśmy się też w modlitwie z Watykanem, gdzie Ojciec Święty Jan Paweł II otwierał Drzwi Święte w Bazylice Świętego Piotra. Po wyjściu z kościoła mogliśmy podziwiać wiele iluminacji świetlnych, które przygotowano na tę szczególną noc.

Dodatkowe informacje