Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego

Rok 2012

Niedziela w Pysznicy

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku nagranego podczas Mszy świętej sprawowanej w kościele parafialnym w Pysznicy. 

Obrzęd przyjęcia ministrantów

Dawid Maślach oraz Jakub Ogonowski zostali włączeni do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Od dnia dzisiejszego będą posługiwać w naszej Wspólnocie parafialnej jako ministranci.

Czytaj więcej...

KSM Pysznica na diecezjalnym zjeździe

- Bóg jest piękny! Bóg jest genialny! Musicie żyć pięknie, mądrze i radośnie! - usłyszeli młodzi, którzy zebrali się w Sandomierzu na Zjedzie Diecezjalnym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej 28 kwietnia 2012 roku. W spotkaniu uczestniczyło ponad 250 osób z 30 parafii diecezji.

Czytaj więcej...

"Kościół naszym domem" budowanym na fundamencie Słowa Bożego

„Kościół naszym domem” to hasło tegorocznego roku duszpasterskiego. Jeżeli ma być On trwały to musi być budowany na mocnym fundamencie jakim jest Słowo Boże.   22 kwietnia w naszej parafii rozpoczęliśmy Tydzień Biblijny. Pragniemy w tym tygodniu w sposób szczególny wczytywać się w Słowo dające życie wieczne.

Czytaj więcej...

KSM Pysznica na szkoleniu w Sandomierzu

Młodzież należąca do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wzięła udział w szkoleniu, które odbyło się w Sandomierzu. W dniach 30.03 – 01.04 młodzi z naszej parafii poznawali zasady działania i funkcjonowania KSM w przestrzeni parafialnej jak i diecezjalnej.

Czytaj więcej...

Błogosławieństwo Lektorów z naszej Parafii

W sobotę 10 marca 2012 roku w kościele parafialnym w Gorzycach nasi lektorzy Marcin Mazurek oraz Miłosz Habigier otrzymali z rąk J.E. ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza specjalne błogosławieństwo do pełnienia posługi Słowa. We Mszy świętej, której przewodniczył Pasterz diecezji uczestniczyła licznie zebrana młodzież zrzeszona w Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje