piątek, 30 czerwiec 2017 00:22

Wyjazd wakacyjny ministrantów

Ministranci z naszej parafii na początku wakacji udali się na wspólny wyjzad do Krakowa. Był on podziękowaniem za roczną służbę. Podczas pobytu zwiedzili: Zamek Wawelski, Katedrę Wawelską z podziemiami, Pałac Biskupi, kościół Franciszkanów, Collegium Maius, Kościół Mariacki, Kopiec Kościuszki, Dom Heleny Rubinstein, Synagogę Remuh i Cmentarz Remuh, Starą Synagogę, Synagogę Izaaka i Tempel, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowskich Łagiewnikach a także Ojcowski Park Narodowy, Grotę Łokietka i zamek na Pieskowej Skale. Wyjazd ten był doskonałą formą wypoczynku połączoną z poznaniem historii i piękna przyrody naszej Ojczyzny.

Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela to dzień odpustu parafialnego. W tym roku w tę Uroczystość wpisał się także Jubileusz 40-lecia Kapłaństwa Księdza Proboszcza Jana Kłaka. We Mszy Świętej licznie wzięli udział parafianie, goście a wsród nich kapłani z dekanatu i kapłani z naszej diecezji  a także z innych diecezji oraz rodzina Księdza Proboszcza. Na zakończenie Eucharystii delegacje parafian złożyli Jubilatowi życzenia.

niedziela, 25 czerwiec 2017 19:41

Dzień Skupienia małżonków

W sobotę w naszej parafii odbył się Dekanalny Dzień Skupienia Małżonków. W budynku parafialnym miało miejsce spotkanie, po którym małżonkowie wzięli udział w Eucharystii. Po Mszy Świętej miało miejsce wspólne grillowanie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 10.00, po której wyruszyła Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W procesji licznie wzięli udział mieszkańcy naszej parafii a także goście.

środa, 14 czerwiec 2017 21:26

Czerwcowe Nabożeństwo Fatimskie

Mszą Świętą o godzinie 18.00 rozpoczęło się Nabożeństwo Fatimskie. Po Eucharystii odbyła się procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

wtorek, 13 czerwiec 2017 22:52

Zjazd Szkół Jana Pawła II

12 czerwca w rocznicę wizyty Jana Pawła II w Sandomierzu odbył się zjazd Rodziny Szkół Jana Pawła II Diecezji Sandomierskiej. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w kościele seminaryjnym, gdzie z uczniami i nauczycielami spotkał się Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Po Mszy Świętej w ogrodach seminaryjnych rozpoczęło się spotkanie integracyjne, które prowadził zespół "Trio z Rio" a także konkursy sportowe i zręcznościowe. Po wspólnym obiedzie i wykładzie dotyczącym dążenia do świętości uczestnicy przeszli na Plac Papieski, gdzie pod figurą św. Jana Pawła II złożyli kwiaty. Uczniowie naszej szkoły przygotowali oprawę muzyczną Eucharystii.

wtorek, 06 czerwiec 2017 21:02

"Idź i kochaj"

Już po raz XXI na Polach Lednickich odbyło się spotkanie młodych Lednica 2000. Zgromadziło ono ponad 70 tysięcy młodych ludzi z Polski i ze świata, a wśród nich młodzież z naszej parafii.

piątek, 02 czerwiec 2017 19:40

Pielgrzymka do Sandomierza

1 czerwca dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Świętej wraz z rodzicami pielgrzymowały do Sandomierza. Wyjazd rozpoczął się od rejsu po Wiśle, następnie po modlitwie pielgrzymi zwiedzili katedrę sandomierską, a później Muzeum Ojca Mateusza, Bramę Opatowską, sandomierski rynek i podziemną trasę turystyczną. Msza Święta dziękczynna za I Komunię Świętą sprawowana była w kościele pw. Ducha Świętego. Pielgrzymowanie zakończyło się w ogrodach Seminarium Duchownego wspólnym grillem.

sobota, 27 maj 2017 20:11

Pielgrzymka na Święty Krzyż

Już po raz 6 odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Gimnazjalistów klas trzecich na Święty Krzyż. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową, którą każda grupa indywidualnie odprawiła wychodząc traktem królewskim. Następnie na szczycie odbył się koncert zespołu "Full Power Spirit", po którym sprawowana była Eucharystia.

środa, 24 maj 2017 15:35

Uroczystość I Komunii Świętej

W niedzielę podczas Uroczystej Eucharystii o godzinie 11.00 w naszym kościele po raz pierwszy 47 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej.