czwartek, 12 październik 2017 18:46 Czytany 1192 razy

Różaniec do granic

Napisane przez  Parafia Pysznica

7 października 2017 r. w święto Matki Bożej Różańcowej cała Polska modliła się na różańcu na granicy naszego Kraju w intencji Ojczyzny i pokoju na świecie. Blisko 60 osób z naszej parafii wzięło udział w tej inicjatywie, wyjeżdzając do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych w Wielkich Oczach przy granicy z Ukrainą. O godz. 11.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po której była adoracja Najświętszego Sakramentu. Nastepnie o godz. 14.00 wyruszyliśmy w dwa miejsca leżące przy granicy. Pierwsza grupa udała się na północ do Żmijowisk. Pozostali poszli na południe do Skolina odmawiając pierwszą część różańca. Drugą i trzecią część natomiast odmówiliśmy przy krzyżu oddalonym o 400 m od granicy. Ostatnia część różańca była rozważana w czasie drogi powrotnej do domu. W taki to sposób i nasza parafia miała zaszczyt uczestniczyć w Wielkiej Modlitwie za Ojczyznę.

s. Karolina CMBB