Błąd
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
piątek, 01 czerwiec 2018 15:01 Czytany 1058 razy

Gala wręczenia nagrody dziennikarskiej w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich (29.05.2018)

Napisane przez  Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zespół młodych dziennikarek (Julia Czuba, Julia Wandas, Karolina Wasąg i Marysia Jarosz) za reportaż „Jest takie miejsce na ziemi…” zdobył drugie miejsce w VIII edycji konkursu „Archiwum Wspomnień Jana Pawła II”. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się 29 maja 2018 r. podczas Gali wręczenia Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka w Pałacu Arcybiskupów Warszawskich.

Tematem reportażu jest Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży Szkół noszących imię Jana Pawła II, który od 18 lat odbywa się w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pysznicy. Film podkreśla znaczny rozwój inicjatywy, która narodziła się w pysznickiej społeczności szkolnej i rosnące zainteresowanie tym przeglądem twórczości wśród dzieci i młodzieży z całej Polski, a nawet spoza granic naszego kraju. Bohaterami reportażu są: Ludwika Błażejowicz, dyrektor pysznickiej szkoły w latach 1982 – 2003 i inicjatorka przeglądu, Władysław Szpunar, dyrektor szkoły od 2004 r. oraz Teresa Mierzwa, wicedyrektor szkoły i nauczyciel muzyki.

Nagrodą dla trzech zwycięskich zespołów był dwudniowy pobyt w Warszawie (29 i 30 maja) na zaproszenie organizatorów konkursu filmowego Instytut Papieża Jana Pawła II i Fundacja Wspomagania Wsi oraz dyplomy i nagrody rzeczowe.

Projekt filmowy został zrealizowany przez Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Pysznicy.


GALERIA zob. tutaj >>>

Media

Dodatkowe informacje