• JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42
poniedziałek, 22 lipiec 2013 16:08

Nabożeństwa Fatimskie 2013

W naszej parafii rozpoczęły się nbaożeństwa fatimskie. W tym roku uroczyste spotkania z Maryją prowadzi w pysznickiej wspólnocie Ks. Rafał Cudziło - diecezjalny duszpasterz Legionu Maryji. W poszczególne miesiąca Ks. Rafał kieruje Słowo Boże do określonych grup. W maju w sposób szczególny modliliśmy się za dzieci.

Dnia 30 kwietnia 2013 roku o godzinie 18 w kościele parafialnym w Pysznicy odbyła się uroczysta Mszą Święta w intencji Ojczyzny, w której wzięli udział samorządowcy szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego, jak również Pani Janina Sagatowska - Senator RP. Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz, natomiast Słowo Boże wygłosił Ks. Krzysztof Sudoł. Ksiądz Rodak nakreślił zgromadzonym w kościele ponadzczasowy charakter Ewangelii. Po zakończonej Mszy świętej zgromadzeni prześli do Zespołu Szkół w Pysznicy.

Uroczysta wieczornica przygotowana przez Zespół Szkół w Pysznicy rozpoczęła się o godznie 19.30. Dzieci i młodzież w pięknym montażu słowno-muzycznym zaprezentowała zebranym występ przepełniony treściami patriotycznymi.

Beata Biały/ http://pysznica.pl/pl/aktualnosci/312-gminne-obchody-222-rocznicy-uchwalenia-konstytucji-3-maja.html /Parafia Pysznica

czwartek, 11 kwiecień 2013 21:40

Polub stronę parafii Pysznica na facebooku!

Nasza parafia jest coraz szerzej znana w świecie internetu. Teraz można polubić stronę parafialną także na popularnym "facebooku". Każdy kto polubi nasz serwis sprawia, że wiadomości z naszej parafii docierają do większej ilości użytkowników internetu. Zachęcamy również do "lajkowania" artykułów na stronie parafialnej. Razem możemy zawsze więcej!

Nasza schola parafialna uświetnia każdą uroczyście sprawowaną Eucharystię. Każde wykonanie śpiewu jest poprzedzone licznymi próbami oraz wymaga dużego zaangażowania. Osobą, która scala grupę śpiewającą jest nasza organistka Pani Teresa Mierzwa. Z pewnością czas zainwestowany w młodzież, nie jest zmarnowany, czego dowodem nagranie z niedzieli palmowej. Zapraszamy do obejrzenia filmu!

poniedziałek, 08 kwiecień 2013 22:21

Święcenia diakonatu Brata Krzysztofa Surowańca

W niedzielę 7 kwietnia 2013 roku w sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie br. Krzysztof Surowaniec przyjął święcenia diakonatu. Szafarzem sakramentu Święceń był Ks. Biskup Antoni Długosz. Na uroczystej Mszy świętej byli obecni rodzice, rodzina br. Krzysztofa oraz wierni parafii Pysznica. W homilii Ksiądz Biskup wskazał na cel posługi diakońskiej jakim jest służba bliźniemu oraz zachęcił brata Krzysztofa do rozwijania talentów, charyzmatów danych od Pana Boga. Po zakończonej Eucharystii odbyła się agapa. Księdzu Diakonowi Krzysztofowi życzymy błogosławieństwa Bożego!

sobota, 06 kwiecień 2013 22:15

Poranek Zmartwychwstania

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu –  Słowa Ewangelii odczytywane podczas niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego zwiastują nam dobrą nowinę!. Chrystus zmartwychwstał – Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

sobota, 06 kwiecień 2013 21:55

Wigilia Paschalna

W sobotę 30 marca o godz. 18.00 liturgia wigilii paschalnej rozpoczęła się od poświęcenia ognia i Paschału, który przypominał nam zmartwychwstałego Chrystusa. W tym dniu w sposób szczególny podkreśla się tajemnicę Światła, które oświeca ludzi oraz prowadzi w życiu do przejścia przez morze grzechu poprzez chrzest do godności dzieci Bożych. Całość liturgii została uświetniona przez scholę parafialną prowadzoną przez p. Teresę Mierzwę.

wtorek, 26 marzec 2013 22:18

Ciemnica i Grób Pański 2013

Nasi parafianie: P. Jerzy Popek, P. Adam Popek, P. Maria Wasąg, P. Waldemar Wasąg, P. Jerzy Bis wykonali tegoroczną ciemnicę oraz Grób Pański. Całość powstawała pod czujnym okiem S. Melanii - naszej Zakrystianki. Za ten trud i poświęcenie serdecznie dziękujemy!

piątek, 29 marzec 2013 22:16

Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej

W Wielki Piątek wspominaliśmy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. Świątynia pysznicka została licznie wypełniona wiernymi, którzy w skupieniu przeżywali misterium odkupienia człowieka, które dokonało się na Golgocie. Na koniec Liturgi Pan Jezus został przeniesiony do grobu, gdzie wierni adorują Najświętsze Ciało do godz. 24.00.

W czwartek 28 marca 2013 roku dziękowaliśmy Bogu za sakrament Eucharystii oraz Kapłaństwa. Liturgia tego dnia ukazała nam jak ważne jest aby posilać się Ciałem Chrystusa. Naszą modlitwa ogarnialiśmy tych, którzy pochodzą z naszej parafii i są kapłanami. W sposób szczególny módlmy się za naszego brata Krzysztofa Surowańca, który w niedzielę 7 kwietnia przyjmie święcenia diakonatu. Maryjo, Matko kapłanów! - módl się za nami.