Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
piątek, 14 grudzień 2012 20:24 Czytany 10278 razy

Uroczystości pogrzebowe śp. Emila Cudziło, Ojca naszego rodaka ks. Rafała Cudziło

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Dnia 14 grudnia 2012 roku przeżywaliśmy uroczystości żałobne śp. Emila Cudziło, Ojca naszego rodaka Ks. Rafała. W pogrzebie uczestniczyło wielu parafian jak również społeczność tworząca Diecezjalny Legion Maryi.

Eucharystia została poprzedzona modlitwą różańcową, którą poprowadził Ks. Krzysztof Sudoł. Mszy świętej, którą licznie koncelebrowali przybyli kapłani, przewodniczył J.E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz - Pasterz Diecezji Sandomierskiej. Słowo Boże wygłosił Ks. Krzysztof Kida - Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej. Kaznodzieja ukazał sens życia człowieka w perspektywie wiary w zmartwychwstanie Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy świętej zostały wypowiedziane słowa współczucia dla Rodziny zmarłego, dla Ks. Rafała. 

Procesję na cmentarz poprowadził Ks. dr Jan Biedroń - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Na zakończenie uroczystości Ks. Rafał podziękował wszystkim za obecność, pamięć i modlitewne wsparcie.

Jako Wspólnota parafialna pamiętajmy w naszych osobistych modlitwach o śp. Emilu Cudziło. Dobry Jezu a nasz Panie...

Dodatkowe informacje