Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
wtorek, 04 grudzień 2012 18:40 Czytany 8913 razy

"Poszli w ciemno za światłem" - Roraty 2012

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(6 głosów)

W naszej parafii przeżywamy Msze święte roratnie. Tegoroczne spotkania z przychodzącym Panem Jezusem prowadzone są pod hasłem: „Poszli w ciemno za światłem”. Eucharystię rozpoczynamy od uroczystej procesji światła. Dzieci z zapalonymi lampionami udają się w stronę ołtarza gdzie zajmują pierwsze miejsca w ławkach.

W dniu dzisiejszym podczas homilii dialogowanej Pan Jezus został ukazany jako „Światłość świata”.

Podczas każdych rorat jest przedstawiana jedna sylwetka osoby, która „poszła w ciemno za światłem”. Dzisiaj poznaliśmy historię Sługi Bożej Antonietty Meo, która mimo młodego wieku zaufała do końca Jezusowi.

W dniu jutrzejszym poznamy historię św. Filipa Neri. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspaniałe uczty duchowe jakimi są Msze święte roratnie sprawowane w kościele parafialnym o godzinie 17.00. 

Dodatkowe informacje