Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 42
  • Błąd podczas ładowania danych z kanału informacyjnego
niedziela, 22 kwiecień 2012 15:50 Czytany 6961 razy

Młodzież przyjęła sakrament Bierzmowania

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W dniu 17 kwietnia 2012 roku młodzież klas II i III gimnazjum, po uprzednim przygotowaniu przyjęła sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej. Szafarzem wielkiej Łaski Jezusa Chrystusa był J.E. Ks. Bp Edward Frankowski, który również wygłosił do zgromadzonych Słowo Boże.

Ksiądz Biskup podczas homilii ukazał Jezusa Chrystusa jako mistrza, który naucza z mocą. Dlatego dzisiejszy dzień jest początkiem stawania się świadkiem Ewangelii w środowiskach, w których młodzi żyją na co dzień. Dzisiejszy świat będzie oferował młodym wiele rozrywek wprowadzających w życie pustkę i bezsens. Wobec powyższego młodzi tym bardziej powinni przylgnąć do Jezusa Chrystusa.

Po homilii zostały odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Następnie Ksiądz Biskup odmówiwszy specjalną modlitwę udzielił sakramentu Bierzmowania 73 osobom z naszej parafii. Na zakończenie młodzież wyraziła słowa podziękowania za Łaskę wprowadzenia na ścieżki głoszenia Dobrej Nowiny.

Dodatkowe informacje